İskoçya’da Bir Araya Getirilen “Hayalet Gökkuşağı” nın Muhteşem Fotoğrafı

0

Pazar günü İskoç yaylalarında Rannoch Moor’da gezinirken fotoğrafçı Melvin Nicholson ufukta asılı duran mistik manzarayı yakaladı.

Melvin, “Şahit olmak şaşırtıcı bir şey ve genellikle güneşin arkasında durursanız görülebiliyor,” dedi imgesini açıklarken. “Taze kar yağışı olayı her yere sekteye uğrattı, o büyünün ötesine geçti ve gelecek uzun bir süre hatırlayacağınız o günlerden biri oldu.”

Diyorlar ki büyü, henüz anlamadığımız sadece bilim, ama neyse ki bilim, bu güzel oluşum hakkında iyi bir anlayışa sahip.

Göksel beyaz halo “fogbow” olarak bilinen bir şeydir. Bir gökkuşağına benzeyen bir fenomendir, ancak güneş ışınlarını yansıtan yağmur damlaları düşmek yerine, siste asılı olan su damlacıklarıdır. Bu damlacıklar yağmur damlalıklarından çok daha küçüktür, bu nedenle renk çok daha sönük ve sönük kalır – bu nedenle onların adı “hayalet gökkuşağısı” dır. Bir gökkuşağının canlı renklerini elde etmemesine rağmen, bazen onlara soluk kırmızı bir ucu görebilirsiniz.

Güzel ufuklar ve muhteşem sahneler için çekici iseniz, daha sonra Nicholson’un Flickr’ını ve Instagram’ı dünyanın dört bir yanından daha fazla manzara fotoğrafçılığı için kontrol edin.

Cevap bırakın

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com